Наталія Герасимова
Конспект ОД в підготовчій групі «Грунт - жива земля. Хто створює грунт? »
виконала: Вихователь Мадоу ЦРР д / с №110 м Калінінград Герасимова Н. Е.
МЕТА:
Ознайомлення дітей з поняттям " грунт"На основі дослідів, її складом і цінністю для всіх мешканців рослинного і тваринного світу землі.
ЗАВДАННЯ:
1) Пізнавально-дослідні, формувати навик опитніческой діяльності;
2) Комунікативні; вчити дітей міркувати, формулювати і узагальнювати результати дослідів, взаємодіяти один з одним;
3) Мовні і ігрові: Вчити спілкуватися в процесі екологічної гри, спонукати розвиток фантазії, формувати вміння висловлювати свої думки; прищеплювати дбайливе ставлення до природи в процесі елементарної трудової діяльності;
4) Рухові: Давати можливість активно рухатися за допомогою чергування видів діяльності: Бесіда, досліди, Физминутку, робота з моделлю " грунт - взаємозв'язок з навколишнім, сюжетно-рольова гра, трудова діяльність;
5) Сприйняття фольклору: Прислів'їв про землі.
ОБЛАДНАННЯ:
ПК та презентація "Склад грунту"," Схема-плакат склад грунту", Для дослідів: зразки грунту, Склянки з водою, лупи, зразки листів, прислів'я, для гри: Листя, стаканчики з землею(За кількістю дітей, наголовники із зображенням дерева 2 шт., І з зображенням дощового червя- 2шт., Обруч - 4 шт., 8 лійок для поливу.
Хід ЗАНЯТТЯ:
Восптатель: - Є у природи дивовижна комора, покладеш в неї навесні жменю зерна - а до осені візьмеш цілий мішок. Відро картоплі в цій коморі перетворюється в десять відер. Жменька насіння стає розсипом огірків і помідорів, моркви і буряка, пучками редиски і кропу. - Як ви думаєте хлопці, що це? (відповідь земля, грунт) .
Сьогодні ми поговоримо з вами про грунті, Дізнаємося, з чого вона складається, хто в ній живе, і як ми можемо зберегти її.
Що ж таке грунт?
Як ви думаєте діти? (Відповідь дітей)
Вопітатель: - Знаєте хлопці, а виявляється, земля існує мільйони років. Колись давно-давно на землі не було такого ґрунту, Як зараз, не було рослин. Виникали моря і океани, з'являлися, а потім руйнувалися гори, вулкани, під впливом спеки, води і холоду, і в результаті з'явилися глина, пісок та інші мінерали, а потім
з'явилися рослини і тварини. І ось десятки мільйонів років тому планета Земля прийняла той вигляд, До якого ми з вами звикли і тепер, ми бачимо таку грунт.
ПОКАЗ МУЛЬТИМЕДІЙНОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ "СКЛАД ГРУНТУ".
Звичайно ж, ви маєте рацію, грунт це земля. Ми звикли її так називати по імені нашої планети земля. Всі ми ходимо по землі. У суху погоду бурчимо, що багато пилу, а в дощову - що занадто брудно. А адже пил і бруд-це не прото земля. Під ногами у нас грунт - це правильна назва. Вона поїть і годує рослини в теплу пору року, коли вся природа розквітає, а потім квіти перетворюються в плоди (весна, літо, але цей теплий період змінюється прохолодним порою року, яке приносить нам дари - осінь, і настає момент, коли дерева починають скидати листя, готуючись до зими, вони вкривають свою корміліцу- землю(Або як првільно її називають грунт) товстим покривалом сухих листя: Жовтих, червоних, помаранчевих, а ще ми можемо бачити плоди, що впали на землю: Жолуді, горіхи, яблука, груші, багато хто з них вже покриті коричневими плямами гнилі. І їм одна дорога, як каже народна прислів'я: "З землі прийшли, в землю підуть".
А що це означає? (Відповіді дітей).
Справа в тому що грунт є тільки там, Де ростуть рослини і навпаки, рослини самі є джерелом матеріалу для будови грунту.
Секрет в тому, що всі ці опале листя і повіки перегниває, і в цьому беруть участь, і різні підземні мешканці невидимі нашому оку. - А хто пам'ятає, які тварини беруть участь в створенні перегною? (Відповіді дітей).
Як ви думаєте з чого складається грунт? (Відповіді дітей).
Правильно діти, грунт складається з піску, Глини, перегною, в грунті є вода, Повітря. Зараз ми свами перевіримо це на дослідах.
ДОСВІД №1. В грунті є повітря. Їм дихають багато тварин з підземного світу. Візьмемо склянку з водою і кинемо в нього грудочку грунту. - Який висновок можна зробити виходячи з результатів досвіду. висновок: Ми бачимо бульбашки, які піднімаються нагору. А це означає, що в грунті є повітря.
ДОСВІД №2. склад грунту. розміщуємо грунт в склянці з водою. Через деякий час побачимо, що на дні чарки осів пісок, зверху вода помутніла через глини, а на поверхні плаває сміття, коріння рослин - це і є перегній. висновок: грунт в своєму складі має перегній, пісок, глину.
ДОСВІД №3. Ще ми говорили, що в грунті є вода, Тому і ростуть рослини. - Звідки ж вона береться в грунті? (Відповіді дітей).
Все правильно діти. Вода потрапляє в грунт, Коли йде дощ або під час поливу. Вона проникає вглиб і зберігається в вільних місцях між частинками грунту.
Візьмемо спиртівку, подогреем кому землі, Прикривши форму склом, і подивимося на скло. висновок: На склі ми бачимо крапельки води, випарувалися в результаті прожарювання грунту, А це значить там можна жити.
Скажіть, будь ласка, будь ґрунтових мешканців ви знаєте? (Відповіді дітей).
Хто живе під землею?
Грунт дає притулок багатьом рослинам і тваринам. Так добре уживаються вони разом. Помотріте, як вони живуть, допомагають один одному. Рослини ростуть в грунті, Беруть у неї поживні речовини. І настає час - осінь, коли рослини: Дерева, чагарник, трави, квіти опадають втрачаючи лист і плоди і тоді починається дивовижна робота невидимого світу тварин, що сховалися під шаром листя і в землі(Розповідь про переробку листя, так створюється перегній, Який дає рослинам багато поживних речовин.
Сьогодні похмуро, але весела пісенька про сонечко, кличе нас з вами трохи відпочити.
Физминутку "СОНЕЧКО ЛУЧИСТЕ".
Молодці, а як ви думаєте, грунт потрібна тільки рослинам? (Відповіді дітей). Підійдемо до плакату і подивимося, чим же важлива грунт і для кого? Бесіда у плаката.
Ну ось і настав час пограти в гру. Зараз ми побачимо, як листочки перетворюються в грунт.
ГРА "ДЕРЕВА І черв'ячки".
Діти діляться на 2 команди. У кожній команді свій "черв'як" і сої "дерево". В одному кінці приміщення на підлозі на одній лінії, але на відстані покласти два обруча. Це будуть "норки" черв'ячків. Від кожної команди виділяється дитина іспоняющій роль-дощового черв'яка. Він стає в коло, тут же, в колі на підлозі знаходяться стаканчики з землею. У протилежному кінці приміщення покласти ще два обруча для дітей, які будуть виконувати роль-дерев. Ці діти також стають в коло, в руках у них листя. На голові у дітей відповідні наголовники. Решта учасників стають один за одним. За командою ведучого "Осінь" - діти-дерева дають лист своєму учасникові, той біжить до черв'яка і змінює його на стаканчик з землею. Потім повертається з ним до дерева і віддає. Учасники команд повторюють свої дії, поки останній учасник не принесе землю своєму дереву.
Сьогодні на занятті ви познайомилися з поняттям грунт. Згадайте будь-ласка, що це? З чого складається, хто в ній мешкає? (Відповіді дітей).
Як же ми можемо зберегти грунт дляетого істот?
Що ж ми зможемо зробити?
Що корисного ми дізналися сьогодні? (Відповіді дітей)
А ви знаєте хлопці, нас з вами 2 дні не було в Зимовому саду, і грунт за ці дні висохла, Тому що он які великі рослини тут ростуть, вони випили всю воду, я пропоную вам зробити добру справу - полити грунт, А вона напоїть рослини. Як ви думаєте, що б нам сказали грунт і рослини Зимового саду, якби вони вміли говорити? Адже ми про них піклуємося?
Які прислів'я про землі ви знаєте?
без господаря земля - \u200b\u200bкругла сирота.
В землю не покладеш - і з землі не візьмеш.
де немає землі, Там немає трави.
Земля - \u200b\u200bгодувальниця.
А зараз, я пропоную вам замалювати, кого-небудь з "підземного жителів", який вам сподобався найбільше. Ви можете намалювати сад або поле, що дає врожай. Вашої фантазії немає меж. Ви такі молодці, дуже добре працювали сьогодні.
Це утопія. Чисто споживчий підхід до вирощування рослин руйнує родючий шар ґрунту.
Більшість агрономів думають, що родючий грунт - це певного хімічного складу. Таке уявлення в корені не вірно, і саме воно призводить до руйнування грунту. Не вірите? Читайте далі.
Всім відомо, що родючий шар у грунту порівняно невеликий, і знаходиться на поверхні землі. Якщо викопати в землі двометрову яму, то видно неозброєним оком, що родючого грунту на її дні немає, хоча якщо припустити, що родючість грунту визначається її хімічним складом, то на такій глибині вона навпаки повинна бути більш родючої, тому що рослини сюди не добираються.
Також всім відомо, що для нормального розвитку рослин грунт, в якій вони ростуть повинна бути пухкої. Тут нас агронома ЗНОВУ завів НЕ ТУДИ і сказали, що для цього потрібно її регулярно перекопувати. Перекопуючи грунт, ми спочатку робимо з неї землю, потім пісок і, нарешті, пил. А потім усім цим дихаємо.
Ще одна помилка - то, як ми висаджуємо рослини. Різні рослини споживають і виробляють різні мікроелементи. Якщо на грядці упереміш ростуть різні рослини, то вони працюють один на одного і практично не вимагають за собою догляду. А якщо всю грядку заповнюють рослини одного виду, то вони починають боротися між собою за місце під сонцем. В результаті від нестачі мікроелементів ми отримуємо хворі рослини. Намагаємося вилікувати їх хімією, знову ж за порадою агрономів, і вступаємо в ПОРОЧНЕ КОЛО.
Так що ж, нам всім йти бити агрономів за те, що вони дають нам неправдиву інформацію? Можна звичайно і сходити, але проблеми це не вирішить. Більш розумне дію - самим розібратися, чим визначається родючість грунту. Воно того варте - якщо нам вдасться скопіювати поведінку Природи - адже зараз тільки вона робить грунт родючим, то більше не потрібно буде гнути спину на городі - там буде все зростати саме. Заманливо? Йдемо далі.
РОДЮЧА ПОЧВА - ЦЕ ЖИВИЙ ОРГАНІЗМ, а не просто набір хімічних елементів. Те, що вона містить безліч мікроелементів - це побічний ефект її «жівізни». Для того, щоб підвищити родючість грунту потрібно підвищити її «жівізну», а в живу грунт необхідні мікроелементи приходять самі. Не віриться? Ніякої містики тут немає, а є тільки точні закони Природи.
По-перше, родючий грунт - це не земля. Земля - \u200b\u200bневід'ємна її частина, але це тільки каркас, на якому утворюється родючий шар.
Спочатку розберемося, як зробити грунт пухкої. Це просто - потрібно кілька разів поспіль висадити в неї однорічні рослини з довгими корінням. Коли їх довге коріння відімруть, залишаться ходи, за рахунок яких грунт буде пухкою.
Тепер розберемося, де взятися мікроелементам, які потрібні рослинам. Тут теж проблем немає - потрібно просто не залишати грядки голими під палючими променями сонця. Частково виполоти бур'яни, а частково залишити, причому виполоти бур'яни кинути тут же на грядку. Плюс висаджувати рослини упереміш один з одним, а не окремими грядками.
Ось і все, далі рослини і виполоти бур'яни будуть ділитися між собою мікроелементами. Остання проблема - де взяти воду. Ви напевно здивуєтеся, але і тут проблеми теж немає. Потрібно всього лише обкласти сходи наших рослин п'ятнадцятисантиметрової шаром соломи, листя або хвої.
Цей шар називається мульчі. Більшість людей, які користуються мульчёй, думають що, вона тільки зберігає вологу. Насправді вона вологу ще й виробляє. Вгорі і внизу мульчі температура повітря різна, за рахунок цієї різниці на мульчі випадає роса, так необхідна для рослин.
Роса випадає не тільки в мульчі, але і в ходах, які залишили коріння старих рослин, тобто однорічні рослини з довгими корінням несуть подвійну користь.
Ось і вся техніка родючості грунту. Як бачите, НІЧОГО СКЛАДНОГО ТУТ НІ. Родюча земля робиться настільки просто, що в цю простоту дуже важко повірити, тому ми все ще шукаємо чарівне добриво, яке зробить нашу грунт родючим. Але істина в тому, що такого добрива немає і бути не може.
ТАК ДАВАЙТЕ ВЖЕ перестану гнути спину, і надати ПРИРОДІ МОЖЛИВІСТЬ НАЙБІЛЬШОЇ ВІДНОВИТИ РОДЮЧІСТЬ ГРУНТУ!
Якщо вам сподобався цей матеріал, то пропонуємо вам підбірку найкращих матеріалів нашого сайту на думку наших читачів. Добірку - ТОП про існуючі екопоселення, родових маєтках, їх історії створення та все про екодома ви можете знайти там, де вам максимально зручноВставляти палки в колеса, пов'язувати по руках і ногах, ставити перепони, плутати карти, плутати плани, ставити перепони, вибивати грунт з під ніг, ставити палки в колеса, не допускати, не допускати, псувати всю обідню, заважати, плутатися, ... ... Словник синонімів
готувати грунт - для кого, для чого. ПІДГОТУВАТИ ҐРУНТ для кого, для чого. Кніжн. Створювати умови для кого небудь або чого-небудь. Ми проходили по місцевості, де вже було підготовлено грунт для партизанських справ, підпільними організаціями і вирує в народі ... ...
підготувати ґрунт - готує грунт для кого, для чого. ПІДГОТУВАТИ ҐРУНТ для кого, для чого. Кніжн. Створювати умови для кого небудь або чого-небудь. Ми проходили по місцевості, де вже було підготовлено грунт для партизанських справ, підпільними організаціями і ... ... Фразеологічний словник російської літературної мови
Для кого, для чого. Кніжн. Створювати умови для здійснення чого л. ким л. Ф 2, 56 ... Великий словник російських приказок
Див ... Словник синонімів
ХАРЧУВАТИ, маю, харчуєш, несовер. (Кніжн.). 1. кого що. Годувати, забезпечувати їжею, вводити їжу в чий небудь організм. Живити хворого чотири а в день. || Доставляти прожиток, засоби до життя. Мене живить літературну працю. 2. що. Служачи ... ... Тлумачний словник Ушакова
Іранська національна організація інформації та безпеки سازمان اطلاعات و امنیت کشور Файл: SAVAK logo (Expired) .PNG Країна ... Вікіпедія
Абдель Керім Касем عبد الكريم قاسم ... Вікіпедія
- عبد الكريم قاسم ... Вікіпедія
книги
- , Хиз Чіп. Про книгу Книга про ключових складових моментів, які запам'ятовуються на все життя або кардинально її змінюють. І про те, як створювати такі моменти. Як вчителю провести урок, який будуть ...
- Сила моменту. Як наповнити життя яскравими подіями, Хиз Чіп. Книга про ключових складових моментів, які запам'ятовуються на все життя або кардинально її змінюють. І про те, як створювати такі моменти. Як вчителю провести урок, який будуть пам'ятати 20 ...
Яка грунт у вашому саду, на городі? Адже якість плодів і овочів залежить від складу і структури грунту. Виявляється, і земля вимагає харчування, своєчасної підготовки для засвоєння його, поліпшення повітряного і водного режиму.
Яка грунт у вашому саду, на городі? Адже якість плодів і овочів залежить від складу і структури грунту. Виявляється, і земля вимагає харчування, своєчасної підготовки для засвоєння його, поліпшення повітряного і водного режиму.
Що ж оздоровлює грунт, робить її родючою? Весь верхній шар грунту (до 3 см) населений мікроорганізмами, бактеріями, корисної цвіллю. При занадто глибокої перекопуванні з перевалом верхнього шару вниз ми порушуємо життя цих мікроорганізмів
і позбавляємо коріння культурних рослин доступною форми різних елементів. Значить, зрозуміємо правило: глибоко НЕ орати, не копать, верхній шар не поглиблювати. Для того щоб живий світ в грунті не зникав, потрібно «підгодовувати» його органікою. Восени розкидають гній, перегній, компост і заправляють в грунт на глибину до 15 см і дрібніше.А якщо немає гною, тоді, простий соломи, трави, вірніше, сухого сіна, щоб сильно не закисала грунт. У міжряддях, біля кущів ягідників, в пристовбурних кругах викопують канавки, борозенки, ямки глибиною до 12 см, укладають в них рубану солому, сінну труху, подрібнену кору дерев, тирса, стружки поливають бовтанку (1 кг полупревшего соломистого гною, компосту на 1 відро води). Можна посипати біогумусом. Біогумус допоможе оздоровити грунт в саду і городі, забезпечити її
біологічним добривом, Яке містить багатющу флору бактерій, мікроорганізмів.Початківці садівники зовсім не стежать за живим світом в грунті, на багатьох, особливо нових ділянках, немає в землі навіть дощових черв'яків. Не можна відкладати до осені цю роботу. Невелика кількість перегною, біогумусу і по суворої нормі мінеральні добрива потрібно закласти і неглибоко заправити зараз, після відтавання землі.
Цей невидимий, дуже складний і благодатний мир в грунті створюється і живе тоді, коли земля пухка, пронизана повітрям, киснем. Навесні талі води ущільнюють бідні, позбавлені органіки, шари землі, потім вона покривається щільною кіркою, і життя в такому грунті завмирає. Своєчасне розпушування допоможе збагатити землю киснем і мікросвіт запрацює на користь рослинам.
Щоб не перетворити грунт в мертвий субстрат, частіше заносите на дільницю разом з перегноєм дощових черв'яків, мульчируйте в грядках різної органікою, що не паліть прямо на землі багаття, всі здорові рослинні залишки не виносьте з ділянки, а заправляйте неглибоко в землю.На швидкість росту і форму дерева може впливати структура грунту, наприклад, на важких глинистих землі крона у дерев знічується, повільніше розвивається. На такому грунті коріння не вистачає кисню. Корисно в міжряддях і навіть в пристовбурних колі сіяти горох, гречку, квасолю, люпин та інші трави. Їх коріння покращують повітропроникність до коріння плодових дерев. Навесні деревам буде легше перенести талі води.